Naučte se šít krásné věci
Chystáte se doma podlehnout šití na šicím stroji? Pokud ano, tak to je skvělá zpráva. Je to krásný koníček, který Vás dokáže zabavit na dlouhé hodiny. Výsledkem Vám budou krásné praktické kousky. Samozřejmě, chce to trochu zručnosti a praxe. Ale nic není nemožné, buďte trpěliví a ono to své ovoce přinese. Ze začátku zkoušejte jednoduché věci, byť třeba obšít plenku nebo látku, z které si vyrobíte šátek. Musíte si prvně osvojit samotné šití a jak to vše funguje. A na jednoduchých věcech to jde nejlépe. Pokud jste pokročilí nebo už prostě máte základy v malíčku, pusťte se do složitější práce. Jaký druh látky máte nejraději pro svou práci? Některé druhy jsou nepoddajné a využívají se minimálně, je to například tyl. Pak jsou takové, které jsou více než oblíbené. Které to jsou? Plenkovina, fleece nebo šusťákovina.
Co se z nich dá vyrobit? Z plenkoviny bryndáčky, z fleecu třeba podzimní mikina a z šusťákoviny to může být třeba kalhoty, bundy nebo tašky či batohy. Šusťákovina se dá použít na spoustu věcí. Je dobré, že se může využívat do nepříznivých podmínek počasí. Zvládne déšť i silný vítr. Je to praktický materiál. Troufnete si z něj něco pěkného a praktického vyrobit? Vždyť to hned napoprvé nemusí být úplně top výrobek. Důležitý je trénink a postupně svou zručnost zlepšovat. Jak vychází cenově metráž šusťákoviny?
Není to žádná dramaticky velká částka. Připadá mi to cenově celkem výhodné. Jeden metr šusťákoviny se pohybuje v rozmezí od sto korun až po tři sta korun českých. Záleží na druhu a tloušťce zvolené šusťákoviny. Navíc, když se stanete skvělým odborníkem na šití, vyjde Vás to cenově velice výhodně. Koupě látky je samozřejmě levnější, než koupě třeba zimních kalhot nebo bundy. Tak co říkáte, pustíte se do práce a naučíte se vše potřebné pro šití? Věřím, že Vás tento koníček chytí a nepustí.